Preskočiť na obsah

Farské oznamy


  Rímskokatolícka cirkev

Farnosť sv. Martina - Trenčianska Turná

 

 

 

 

Farské oznamy od 12. 4. 2021 do 18. 4. 2021

Veľkonočná nedeľa – Nedeľa Pánovho zmŕtvychvstania

12:00 hod. – 10 minútové vyzváňanie zvonov obetiam koronavírusu

Deň

Čas

Liturgická spomienka/úmysel sv. omše

 

PONDELOK

 

Pondelok po 2. veľkonočnej nedeli

† Helena Bajzová a Emília Maňová

 

UTOROK

 

Utorok po 2. veľkonočnej nedeli

† František a Mária Ježík,

Jozef a Veronika Bajzoví

 

STREDA

 

Streda po 2. veľkonočnej nedeli

Za Božiu pomoc pre Bohu známych darcov

 

ŠTVRTOK

 

Štvrtok po 2. veľkonočnej nedeli

Za zdravie a Božiu pomoc pre Gitu

 

PIATOK

 

Piatok po 2. veľkonočnej nedeli

† Filip

 

SOBOTA

 

Sobota po 2. veľkonočnej nedeli

Za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu

 

NEDEĽA

 

10:30

 

Tretia veľkonočná nedeľa

Internetový prenos sv. omše Trenčín – Juh

Za farnosť

† Pavol a Magdaléna

Upozornenie: Na základe odporúčania predsedu KBS v súvislosti s prevenciou šírenia koronavírusu, vás prosíme, aby ste rešpektovali nariadenie vlády SR a nezúčastňovali sa verejných podujatí. Pastoračná činnosť kňaza je v súčasnosti zúžená iba na súkromnú pastoráciu, čo znamená napr.  

  súkromný pohreb: účastníci – kňaz, kostolník, pohrebná služba a najbližšia rodina.

  pohreb z karantény: účastníci – kňaz alebo obcou poverená osoba a pohrebná služba.

Preto všetkých vyzývam, aby rešpektovali súkromie druhých ľudí a tým sa bude predchádzať nebezpečenstvu šírenia koronavírusu a ďalším problémom.

 

  1. Veľké Pán Boh zaplať patrí všetkým tým, ktorí nám pomohli tento týždeň v kostole a na fare. Osobitné Pán Boh zaplať patrí našim chlapom a mládeži za pomoc a  našim maminám za starostlivosť o kostol a potraviny do kuchyne.
  2. eRkooznamy:

-        Stretko pre mladých od 7.-9. ročníka bude v sobotu 17.4.2021 o 15:00. Stretneme sa online. Teší sa na vás Paťka a Kika. V prípade záujmu kontaktujte Patríciu Sabovú na tel.č.: 0910517331.

-        Milí rodičia a sympatizanti eRka. Aj tento rok môžete našu činnosť podporiť poukázaním 2%. Vaše 2% sú malý darček pre viac radosti deťom! Všetky potrebné informácie nájdete na stránke http://erko.sk/2percenta/#fo . Ďakujeme.

-        Na známosť sa všetkým dáva, že eRko Trenčianska Turná tábory usporadúva. Napriek tejto situácii dúfame, že všetko dopadne dobre, a preto by sme radi odštartovali PRIHLASOVANIE na oba tábory v DCM Archa Bojničky. Termíny táborov: v júli pre 6.-9. ročník ZŠ, 1. ročník SŠ, 4.7.-10.7. 2021 Kontakt: Michal Hrušovský - 0902384170 v auguste pre 1.-5. ročník ZŠ, 8.8.-14.8. 2021 Kontakt: Kristína Mikolášková – 0940399106.

 

Svoje dieťa môžete prihlásiť elektronicky vyplnením dotazníka, ktorý nájdete na stránke Trenčianska Turná eRko. Zároveň môžete využiť možnosť telefonického prihlásenia u hlavných vedúcich táborov alebo môžete vypísať papierovú prihlášku, ktorú nájdete vo vnútri kostola. Odovzdať ju môžete hodením do poštovej schránky Kristíne Mikoláškovej na adrese Beckovská 242, Trenčianska Turná, kontaktovať ju môžete na tel. čísle 0940 399 106. Naďalej budeme pravidelne sledovať pandemickú situáciu, vyhlášky eRka i vládne nariadenia, a tomu prispôsobovať našu ďalšiu činnosť. Ostaňte s nami. V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.

 

 

Nik nemá väčšiu lásku ako ten,

kto položí svoj život za svojich priateľov.

 

                                                                                        Sv. Ján