Preskočiť na obsah

Turná má 1. vicemiss Folklór 2016

13.09.2016

Miss Folklór 2016

Talent, krása a láska k tradičnej ľudovej kultúre. To všetko sa spája so súťažou krásy Miss Folklór, ktorá už má za sebou nultý ročník. Jej oficiálny prvý ročník sa konal v sobotu 10. septembra 2016 vo Východnej.

Nebola  to len klasická súťaž krásy a od našich známejších súťaží sa v mnohom líšila. Program bol postavený  hlavne na prezentácii finalistiek a ich talentu v ľudovej tvorbe. Dievčatá tancovali, spievali, hrali na hudobné nástroje. Jednou z disciplín bolo i predstavenie kroja a promenáda v plavkách bola  nahradená  promenádou v svadobných partách.

Medzi jedenástimi finalistkami sme mali i my svoju zástupkyňu – Zuzku Poláčkovú, členku folklórneho súboru Vršatec.  Predvádzala  svoj sviatočný turniansky kroj, ktorý je dedičstvom po jej prababke ako aj čižmy, v ktorých sa ešte prababka vydávala  a tiež turniansku svadobnú partu, ktorú jej zapožičal p. Ján Svrbík.

 

Je úžasné, že Zuzka si z tejto súťaže odniesla titul 1. vicemiss Folklór 2016. Víťazkou sa stala „tanečnica z Lúčnice“ Veronika Vargová z Michaloviec , titul 2. vicemiss  patril Jeannette Smikovej zo Spišskej Novej Vsi.