Preskočiť na obsah

Máme dva rekordy

27.07.2016

V sobotu 23. júla 2016 voňali priestory pajty na Patlíkovej vanilkou, škoricou, makom, orechami, tvarohom, proste koláčmi všetkých chutí, aby o 15,00 hodine mohol komisár slovenských rekordov vyhlásiť nový slovenský rekord v dĺžke 149,40 metra.

Pár zaujímavostí o rekorde:
- Záviny prinieslo 122 občanov
- Prvý závin ste priniesli už o 09,30 hodine v piatok
- Posledný závin bol prinesený na Patlíkovú o 14,40 hodine
- Nový rekord tvorilo 383 kusov závinov
- 72 kuchárov, kuchárok priniesli 3 a viac závinov s dĺžkou cez 1 meter
- z nich piati priniesli záviny v dĺžke viac ako 3 metre:
-
- Absolútnym rekordérom v počte a dĺžke upečených závinov je rodina Viliama Martinku, ktorá spolu priniesla 39 kusov závinov v celkovej dĺžke 15,55 metra.
- O oblečenie pre dievčatá, ktoré ukladali, cukrili a krájali záviny sa postarala Zuzka Kadáková
Je radosť pripravovať akciu, keď sa nájdu ľudia, ktorí myšlienku podporia, zapoja sa , je jedno či len jedným alebo viacerými kusmi závinov. Táto sobotná akcia nás presvedčila, že sme obec, ktorá je súdržná, žijú v nej ľudia, ktorí majú chuť aj hrať sa , súťažiť a držať pospolu.
Aj za toto ďakujeme.
A možno o rok prekonáme iný rekord alebo ustanovíme nový slovenský rekord, tak ako tomu bolo i v sobotu, pretože okrem certifikátu za najdlhší závin sme požiadali i o ustanovujúci slovenský rekord v počte stanovísk na ceste rozprávkovým lesom. Táto akcia sa tiež konala v sobotu v rámci Turnianskych dní a za 22 stanovísk v rozprávkovom lese sme získali Certifikát za najväčší rozprávkový les.
Takže poďakovanie patrí i 45 deckám a „dospelým deckám“, ktoré v rámci rozprávkového lesa ako postavičky z rozprávok privítali 242 detí a dvakrát toľko dospelých.

Fotogaleria